« powrót    |    Drukuj
Konkurs plastyczno - recytatorski Świat w oczach dziecka pt. Cztery pory roku rozstrzygnięty!!!
Data publikacji: 2012-03-26, 08:19:55
Dnia 20 marca 2012r. w Ognisku Pracy Pozaszkolnej Wicestarosta Sierpecki Marek Gąsiorowski uczestniczył w uroczystym wręczeniu nagród w konkursie plastyczno-recytatorskim „Cztery pory roku”, który został objęty patronatem Starosty Sierpeckiego.
  W dniu 12.03.2012 roku w Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Sierpcu obradowało jury w składzie: Mariusz Turalski-przewodniczący, Anna Pypka, Anna Witkowska, Renata Będzikowska, Katarzyna Popko-Rzemieniewska. Do dnia 10 marca złożono 279 prac w następujących kategoriach wiekowych: przedszkola - 109 prac, szkoły podstawowe klasy I - III - 133 prace, szkoły podstawowe klasy IV-VI - 37 prac.

  Jury przyznając nagrody, szczególną uwagę zwracało na samodzielne wykonanie pracy, ciekawą technikę, kompozycję, kolorystykę oraz zgodność pracy z tematem. Wystawa pokonkursowa prezentowana była w Galerii OPP w Sierpcu.

  Spośród 273 prac w dniu 12 marca 2012r. komisja konkursowa wyłoniła i nagrodziła prace plastyczne uczestników konkursu:


PRZEDSZKOLA:

WYRÓŻNIENIA:

1. Nikola Śliwka - Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu

2. Nikola Misztal - Miejskie Przedszkole nr 4 w Sierpcu

3. Maja Górzyńska - OPP w Sierpcu

4. Joanna Olendrzyńska - Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu

5. Igor Nawrocki - Miejskie Przedszkole nr 1 w Sierpcu

6. Natalia Gawron - Miejskie Przedszkole nr 4 w Sierpcu

7. Kinga Szumańska - Miejskie Przedszkole nr 4 w Sierpcu

8. Nina Górzyńska - OPP w Sierpcu


III miejsce:

1. Julia Turalska - Miejskie Przedszkole nr 4 w Sierpcu

2.Wiktoria Warych - OPP w Sierpcu

3. Nikola Brzozowska - Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu


II miejsce:

1. Anna Tyburska - OPP w Sierpcu

2. Martyna Warsicka - Szkoła Podstawowa w Ligowie

3. Julia Wolska - Miejskie Przedszkole nr 2 w Sierpcu


I miejsce:

1. Karol Mikołajczuk - Szkołą Podstawowa w Ligowie

2. Amelia Będzikowska - OPP w Sierpcu

3. Julita Czyżewska - Szkoła Podstawowa w Ligowie



KLASY I-III SZKOŁY POSTAWOWEJ


WYRÓŻNIENIA:

1. Antonina Dąbrowska - Szkoła Podstawowa nr 2 w Sierpcu

2. Weronika Salak - Szkoła Podstwowa nr 3 w Sierpcu

3. Jakub Gesek - Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu

4. Mateusz Okoński - Szkoła Podstawowa nr 2 w Sierpcu

5. Bartosz Marcinkowski - Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu

6. Paweł Woźnicki - Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu

7. Jakub Łukomski - Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu

8. Wiktor Bruździński - OPP w Sierpcu


III miejsce:

1. Olga Nawrocka - Szkoła Podstawowa nr 2 w Sierpcu

2. Gabriela Długokęcka - Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu


II miejsce:

1. Maria Olendrzyńska - Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu

2. Oliwia Sobolewska - Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu


I miejsce:

1. Kinga Górniak - Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu

2. Bartosz Jarzyński - Szkoła Podstawowa w Ligowie

 

KLASY IV-VI SZKOŁY POSTAWOWEJ


WYRÓŻNIENIA:

1. Monika Parzych - Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu

2. Natalia Goławska - OPP w Sierpcu

3. Sandra Bogucka - Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu

4. Aleksandra Skawińska - Szkoła Podstawowa nr 2 w Sierpcu

5. Jolanta Marciniak - OPP w Sierpcu

6. Weronika Mroczkowska - Szkoła Podstawowa nr 2 w Sierpcu


III miejsce:

1. Ewelina Dąbrowska - Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu


II miejsce:

1. Marlena Dobrzeniewska - Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu


I miejsce:

1. Aleksandra Zielińska - OPP w Sierpcu

2. Michał Krawczyński - Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu


 Nagrody specjalne otrzymali:

Kinga Skowrońska - Przedszkole nr 2 w Sierpcu

Adrianna Zielińska - OPP w Sierpcu

Joanna Szymańska - Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu

Klaudia Karaszewska - I Prywatna Szkoła Podstawowa w Sierpcu

Agnieszka Świderska - Szkoła Podstawowa nr 2 w Sierpcu

Jakub Purzycki - OPP w Sierpcu

Maja Kłobukowska - OPP w Sierpcu

Lena Obuchowicz - OPP w Sierpcu

 



  W dniu 20.03.2012 roku w Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Sierpcu odbyły się przesłuchania recytatorów Konkursu Plastyczno - Recytatorskiego "Świat w oczach dziecka" pt. "Cztery pory roku".

  Temat ten stał się inspiracją do szukania ciekawych tekstów poetyckich i spojrzenia na piękno przyrody poprzez pryzmat czterech pór roku. Do konkursu zostało zgłoszonych 41recytatorów w 3 kategoriach wiekowych: przedszkola-16, szkoły podstawowe klasy I-III - 13, klasy IV-VI - 12. Była to rekordowa liczba uczestników konkursu recytatorskiego i cieszy niezmiernie fakt, iż konkurs ten zdobywa coraz większą rzeszę sympatyków krzewienia kultury żywego słowa.

  Dzieci szczególnie chętnie sięgały po teksty Doroty Gellnerowej i Ewy Szelburg-Zarembiny. Poziom konkursu był bardzo wysoki i świadczył o wielkiej staranności w doborze i przygotowaniu prezentacji poetyckich.



PRZEDSZKOLA:

WYRÓŻNIENIA:

1. Zuzanna Polikowska – Miejskie Przedszkole nr 1 w Sierpcu

2.  Natalia Niesiołowska - Miejskie Przedszkole nr 1 w Sierpcu

3. Kajetan Żmijewski – OPP w Sierpcu

4. Natalia Kordulasińska – Szkoła Podstawowa nr 2 w Sierpcu

 

III miejsce: – Julia Turalska - Miejskie Przedszkole nr 4 w Sierpcu

II miejsce: – Kamil Strużewski - Miejskie Przedszkole nr 1 w Sierpcu

I miejsce: – Alicja Sulkowska - Miejskie Przedszkole nr 1 w Sierpcu

 

 

KLASY I-III SZKOŁY POSTAWOWEJ:

WYRÓŻNIENIA:

1.Nadia Gajdkowska - Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu

 

 

III miejsce: – Jan Stasiak – I Prywatna Szkoła Podstawowa w Sierpcu

II miejsce: – Julia Polowiec - Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu

I miejsce: – Aleksandra Stahlke - Szkoła Podstawowa nr 2 w Sierpcu

 

 

KLASY IV-VI SZKOŁY POSTAWOWEJ


WYRÓŻNIENIA:

1. Kinga Świerzyńska - OPP w Sierpcu

2. Karolina Sulkowska - OPP w Sierpcu

 

III miejsce: – Jan Domański – Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu

II miejsce: – Daria Olszewska - OPP w Sierpcu

I miejsce: – Zuzanna Olendrzyńska - Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu



Komisja konkursowa:

 

  1. p. Urszula Strużewska – przewodnicząca jury

  2. p. Joanna Jabłonowska – członek jury

  3. p. Mariusz Turalski – członek jury

 

 

NAGRODY ufundowali:

 

- Satrosta Sierpecki Pan Jan Laskowski

- Wicestarosta Sierpecki Pan Marek Gąsiorowski

- Pan Mariusz Turalski - Radny Powiatu Sierpeckiego

- Rada Rodziców Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Sierpcu z przewodniczącą Panią Elżbietą Marciniak

- Pani Dorota Nawrocka - Dyrektor Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Sierpcu.

- Panie: Renata Będzikowska i Anna Witkowska – Starostwo Powiatowe w Sierpcu

Honorowy Patronat nad Konkursem objął Starosta Sierpecki.


Gratulujemy wszystkim uczestnikom, nagrodzonym, wyróżnionym, opiekunom i dziękujemy nauczycielom, rodzicom, organizatorom, jurorom a w szczególności fundatorom nagród !!!



Serdeczne podziękowania dla Pana Ireneusza Wielimborka za słodki upominek.



Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w IX edycji naszego konkursu, do zobaczenia za rok!




 

Ognisko Pracy Pozaszkolnej
w Sierpcu

 

Galeria wiadomości
« powrót
Wykonanie: Plocman